Code | 41_SMU_NoR |
---|---|
Organizational unit | Faculty of Theology |
Field of studies | Family Studies |
Form of studies | Full-time |
Level of education | Second level |
Language(s) of instruction | Polish |
Admission limit | 30 |
Duration | 4 semestry |
Recruitment committee address | Punkt Obsługi Kandydata Biblioteka Uniwersytecka ul. Oczapowskiego 12B 10-719 Olsztyn tel. 89 524 50 80 (infolinia) lub Wydział Teologii ul. Kard. Hozjusza 15 11-041 Olsztyn tel. 89 5238946; 89 5239120 e-mail: wt.rekrutacja@uwm.edu.pl |
Office opening hours | 9.00-15.00 |
WWW address | http://www.uwm.edu.pl/wt/ |
Required document | |
Ask a question |
Studia drugiego stopnia, kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.
Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
Kwalifikacje absolwenta:
- zakres: diagnostyka konfliktów i reintegracja rodziny
Student zdobywa pogłębioną wiedzę z obszarów, które są istotne dla rozpoznawania psychologicznych, pedagogicznych czy społecznych problemów związanych z funkcjonowaniem rodziny i życiem rodzinnym. Jest przygotowany do podejmowania i inicjowania działań wspierających, profilaktycznych, reintegrujących rodzinę oraz skutecznie rozwiązujących trudności, przed którymi stają współczesne rodziny. W zależności od zakresu kształcenia absolwent posiada kwalifikacje niezbędne do pracy w charakterze np. asystenta rodziny, doradcy i konsultanta w poradniach małżeńskich lub rodzinnych, a także mediatora rodzinnego lub koordynatora rodzin.
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia kierunek: nauki o rodzinie, jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych), kierunku: nauki o rodzinie lub innego kierunku studiów. Zakres kierunków, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek studiów ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata uzyskanych w wyniku ukończenia studiów oraz zasady rekrutacji określa Dziekan. Kryterium kwalifikacji kandydatów na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
Na studia drugiego stopnia, kierunek: nauki o rodzinie, mogą ubiegać się kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych), bez ograniczeń [otwórz].
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia drugiego stopnia zobowiązani są przedłożyć w Punkcie Obsługi Kandydata zaświadczenie potwierdzające ostateczny wynik studiów pierwszego stopnia (zawodowych) lub magisterskich (drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich) do dnia 16 września 2024 r. do godz. 15.00 [dotyczy II tury]; a do dnia 24 września 2024 do godz. 15.00 [dotyczy III tury].
[Druk zaświadczenia dla kandydatów na studia II stopnia jest do pobrania tu: zaswiadczenie-dla-kandydatow-na-studia-ii-stopnia_23.pdf (uwm.edu.pl)]
Rejestrację uznaje się za wiążącą po wypełnieniu następujacych warunków:
- wprowadzenie przez kandydata wszystkich niezbędnych danych
- wniesienie opłaty rekrutacyjnej za przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego, w wysokości 85 zł. [otwórz] Opłata musi być wpłacona przez Kandydata na indywidualny numer konta wskazany podczas rejestracji na studia w systemie IRK (Internetowej Rejestracji Kandydatów- irk.uwm.edu.pl). Zalecamy wnoszenie opłat przez przelewy internetowe. Opłata nanoszona jest do systemu IRK po przekazaniu jej na konto UWM przez bank wnoszącego opłatę (w ciagu 1-2 dni).
Nieopłacenie zapisu na danym kierunku jest jednoznaczne z niedopuszczeniem do postępowania kwalifikacyjnego na tym kierunku.
- dostarczenie do komisji rekruracyjnej w Punkcie Obsługi Kandydata dokumentu potwierdzającego ostateczny wynik studiów pierwszego stopnia (zawodowych) lub magisterskich (drugiego stopnia lub jednilitych magisterskich), do dnia 16 września 2024 r. do godz. 15.00 [dotyczy II tury]; do 24 września 2024 roku [dotyczy III tury].
Kandydaci zakwalifikowani na studia drugiego stopnia zobowiązani są do potwierdzenia zamiaru studiowania poprzez dostarczenie wymaganych dokumentów:
- podanie o przyjęcie na studia (na wydruku z IRK) opatrzonego własnoręcznym podpisem,
- kserokopia dyplomu ukończonych studiów pierwszego stopnia (zawodowych) lub magisterskich (drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich) – oryginał do wglądu,
- fotografia o wymiarach 35 x 45mm, na jasnym tle, zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, opisana na odwrocie imieniem (imionami) i nazwiskiem oraz numerem IRK ID.
Wymagane dokumenty należy złożyć w Punkcie Obsługi Kandydata, w terminie do 16 września 2024 r. do godz. 15.00 [dotyczy II tury]; do dnia 24 września do godz. 15.00 [ dotyczy III tury].
Niedostarczenie w wyznaczonym terminie wymaganych dokumentów oznacza rezygnację ze studiów i powoduje skreślenie kandydata z listy osób kwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów bez odrębnego wezwania do uzupełnienia dokumentów.
Rektor może zdecydować o zmianie trybu składania dokumentów w przypadku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, ogłoszenia zagrożenia epidemicznego lub epidemii.
Postępowanie kwalifikacyjne dla osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych uzyskanym w Polsce
Absolwentowi szkoły wyższej, w której obowiązuje skala ocen z najwyższą oceną 5,50 lub 6,00 – w postępowaniu kwalifikacyjnym uwzględnia się wynik studiów przeliczony wg zasady:
- przy skali ocen z najwyższą oceną 5,50 – wynik studiów dzieli się przez współczynnik 1,1,
- przy skali ocen z najwyższą oceną 6,00 – wynik studiów dzieli się przez współczynnik 1,2.
Szczegółowych informacji o kryteriach kwalifikacji i zakresach kierunków, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na nauki o rodzinie oraz o terminach naboru udzielają pracownicy dziekanatów.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia realizowane w języku polskim, dla kandydatów legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych uzyskanym za granicą
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia nauk o rodzinie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów uprawniającego do kontynuacji kształcenia na studiach drugiego stopnia w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która ten dyplom wydała lub dyplomu uprawniającego do dalszego kształcenia w Polsce na podstawie umowy międzynarodowej. Procedurę uznania zagranicznego dyplomu w celu ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia określają odrębne przepisy.
Wyniku studiów lub oceny na dyplomie ukończenia studiów wyższych nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie (rankingu) ostatecznego wyniku studiów, lecz zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i historia lub wiedza o społeczeństwie.
Egzaminy oceniane są w skali 2-5.
Egzamin zostaje uznany za pozytywny w przypadku, gdy kandydat uzyska z obu przedmiotów oceny co najmniej dostateczne. Jako trzeci przedmiot uznaje się język obcy z oceną 5,0 (bardzo dobry) – język kraju, w którym kandydat ukończył studia.
Uzyskana średnia ocen kwalifikuje kandydata w konkursie (rankingu) ostatecznego wyniku studiów.
Egzamin może zostać przeprowadzony z wykorzystaniem technologii informatycznych, w sposób zapewniający kontrolę przebiegu egzaminu oraz samodzielność pracy kandydata.
W przypadku, gdy o przyjęcie na studia ubiega się osoba z niepełnosprawnością, Komisja Egzaminacyjna w uzgodnieniu z Przewodniczącym Komisji Rekrutacyjnej może, na wniosek kandydata, zastosować inny tryb przeprowadzenia egzaminu, uwzględniając stopień niepełnosprawności oraz specyfikę danego kierunku studiów.
Egzamin ustny dla kandydatów posiadających dyplom uzyskany za granicą, odbędzie się w dniu 17 września 2024 r. o godz. 9.00 [dotyczy II tury]; w dniu 25 września 2024 roku godz. 9.00 [dotyczy III tury]. Adres: Wydział Teologii, ul Hozjusza 15, 11-041 Olsztyn, s. 1. O terminie egzaminu kandydat zostanie poinformowany telefonicznie lub mailowo.
Rekrutacja dla kandydatów obcokrajowców
Wszelkie informacje niezbędne cudzoziemcom ubiegającym się o przyjęcie na studia drugiego stopnia można odnaleźć pod poniższym linkiem: http://bwm.uwm.edu.pl/studenci-obcokrajowcy.
Kontakt do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej WT UWM w Olsztynie:
tel. 89 523-91-20, 89 523-89-46; e-mail: wt.rekrutacja@uwm.edu.pl (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 14.00).
Zasady rekturacji według Uchwały Nr 385 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 27 czerwca 2023 roku [otwórz].