• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe na rok akademicki 2022/2023 (semestr zimowy, semestr letni)

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia podyplomowe w zakresie Eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych o napięciu do 15 kV

Szczegóły
Kod SP1606N
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Technicznych
Kierunek studiów Eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych o napięciu do 15 kV
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
Czas trwania 2 semestry
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.06.2022 00:00 – 09.10.2022 23:59)

Kierownik  - dr Michał Duda, michal.duda@uwm.edu.pl,  tel. (89) 523 36 21

Sekretarz - mgr Joanna Chrząstek, joanna.chrzastek@uwm.edu.pl, tel. (89) 523 36 03

 

Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni o kierunkach technicznych lub pokrewnych, których obecna lub przyszła praca zawodowa związana jest z procesami produkcyjnymi na etapie projektowania, wytwarzania bądź eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych. Są one szczególnie polecane szefom produkcji, kierownikom wydziałów, dyrektorom technicznym, projektantom urządzeń technicznych oraz osobom odpowiedzialnym za prawidłową gospodarkę energetyczną zakładu, ochronę przeciwporażeniową i ochronę odgromową oraz eksploatację urządzeń elektroenergetycznych.

Program studiów obejmuje wykłady i ćwiczenia z wybranych zagadnień miernictwa elektrycznego, podstaw elektrotechniki, maszyn i napędu elektrycznego, sieci i instalacji elektrycznych, systemu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania wyrobów, bezpieczeństwa i organizacji prac elektroenergetycznych, ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej oraz przepisów budowy i eksploatacji instalacji i urządzeń elektroenergetycznych o napięciu do 15 kV. Tematyka zajęć laboratoryjnych obejmuje pomiary w obwodach prądu stałego i przemiennego, badania i pomiary elektroenergetyczne, pomiary i ocenę stanu oświetlenia elektrycznego oraz pomiary i ocenę zagrożenia stanowisk pracy polami elektromagnetycznymi.

 


.