• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe na rok akademicki 2024/2025 (semestr zimowy, semestr letni)

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia podyplomowe w zakresie Odnawialnych źródeł energii

Szczegóły
Kod SP2015N
Jednostka organizacyjna Wydział Rolnictwa i Leśnictwa
Kierunek studiów Odnawialne źródła energii
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
Czas trwania 2
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)
Zdobądź dodatkowe wykształcenie i poszerz swoje horyzonty oraz kwalifikacje na międzywydziałowych studiach podyplomowych Odnawialne Źródła Energii”

Charakterystyka

Tematyka studiów podyplomowych OZE obejmuje: zasoby odnawialnych źródeł energii; elementy montażu i obsługi instalacji w rozproszonych systemach ekoenergetycznych; energetykę wiatrową i wodną; energetykę słoneczną, geotermalną i magazyny energii; budownictwo pasywne, zero- i plus energetyczne;  audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej budynków; laboratorium oceny biopaliw; instalacje ekoenergetyczne; zrównoważony rozwój OZE (LCA); rachunek ekonomiczny OZE; technologie energetyczne wykorzystujące materiały odpadowe; technologie informacyjne (IT) w inwestycjach ekoenergetycznych; modelowanie oddziaływania instalacji energetycznych na jakość powietrza; aspekty społeczne, gospodarcze, środowiskowe, prawne i ekonomiczne OZE.

Absolwent studiów podyplomowych OZE zdobywa nową wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne w: szkolnictwie stopnia średniego; jednostkach administracji samorządowej i rządowej; w firmach związanych z gospodarką energią; firmach konsultingowych i doradczych w zakresie finansowania rynku odnawialnych źródeł energii; we własnej firmie z zakresu, usług, wytwarzaniai dystrybucji energii z OZE. Studia podyplomowe OZE dają podstawę do spełnienia wymagań uzyskania wpisu na listę wykazu osób uprawnionych do sporządzania charakterystyki energetycznej budynków.

Organizacja: Zajęcia prowadzą pracownicy z trzech Wydziałów UWM

Studia podyplomowe 2-semestralne, prowadzone hybrydowo (stacjonarnie i online)

Czas trwania: 240 godzin, w tym 120 godzin online (60 punktów ECTS)

Rekrutacja na IX edycję studiów

Termin rozpoczęcia studiów: po kwalifikacji minimalnej grupy osób (październik/listopad 2024 r.)

Odpłatność za dwa semestry 4500 zł płatna w 2 ratach (przed rozpoczęciem I-go semestru – 2250 zł, przed rozpoczęciem II-go semestru – 2250 zł), istnienie możliwość rozłożenia na raty

Miejsce i czas realizacji studiów:

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Rolnictwai Leśnictwa, Centrum Biogospodarki i Energii Odnawialnych UWM w Olszynie. Zajęcia prowadzą pracownicy z trzech Wydziałów UWM (Rolnictwa i Leśnictwa, Nauk Technicznych, Geoinżynierii).

Sekretariat: Studia podyplomowe OZE; ul. Plac Łódzki 3; pok. 410; 10-719 Olsztyn; tel./fax. 89/5234880; email: oze@uwm.edu.pl; http://wril.uwm.edu.pl/kghb/studia-podyplomowe-oze

Kierownik studiów podyplomowych: Prof. dr hab. inż. Mariusz Jerzy Stolarski,
e-mail:
mariusz.stolarski@uwm.edu.pl; tel. 89/523 48 38 lub 722 100 039

Forma zakończenia studiów: Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie w określonym terminie wszystkich zaliczeń z przedmiotów objętych planem studiów. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Odnawialne Źródła Energiiuzyskane w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 


Zasady przyjmowania kandydatów na studia: Uczestnikami studiów mogą być absolwenci szkół wyższych z dyplomem magistra, inżyniera lub licencjata (brak ograniczeń, co do kierunku ukończonych studiów). Warunkiem przyjęcia kandydata na studia podyplomowe jest zarejestrowanie się w systemie IRK oraz złożenia pełnej dokumentacji i uzyskanie pozytywnego wyniku postępowania kwalifikacyjnego.

Wymagane dokumenty: kwestionariusz osobowy, jedno zdjęcie; dyplom ukończenia studiów wyższych. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe składają dokumenty w sekretariacie studiów podyplomowych