• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe na rok akademicki 2024/2025 (semestr zimowy, semestr letni)

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia podyplomowe w zakresie przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym

Szczegóły
Kod SP3004N
Jednostka organizacyjna Wydział Rolnictwa i Leśnictwa
Kierunek studiów Przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Czas trwania 2 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Oczapowskiego 8, pok. 07, 10-719 Olsztyn
Godziny otwarcia sekretariatu 08:00 - 14:30
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

 

Studia podyplomowe w zakresie: Przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym

 

Studia realizowane w ramach zadania: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" Studia Podyplomowe współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach poddziałania 2.3 „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania  „Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym i usługi z zakresu zastępstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Forma studiów podyplomowych: niestacjonarne

Czas trwaniadwa semestry

Zajęcia dla słuchaczy są bezpłatne (organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu)

Liczba godzin dydaktycznych247 (70 pkt ECTS)

 

Studia podyplomowe mają na celu kształcenie kadry doradczej w zakresie zagadnień związanych z prowadzeniem przetwórstwa rolno-spożywczego żywności w gospodarstwie rolnym, które pozwala zwiększyć konkurencyjność gospodarstw rolnych, poprzez ofertę produktów innych niż produkt masowy.

Liczba miejsc:

·   40 osób, w tym 33 osób zatrudnionych w publicznych podmiotach doradztwa rolniczego (ODR, CDR lub izbach rolniczych) oraz 7 osób zatrudnionych w prywatnych firmach doradczych lub świadczących usługi doradcze w formie samozatrudnienia.

   Wszystkie podmioty doradcze muszą mieć siedzibę na terenie makroregionu, składającego się z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

 

Absolwent studiów podyplomowych z zakresu „Przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym” ma wiedzę z zakresu właściwości surowców i produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także technik, metod i narzędzi oraz technologii stosowanych w procesach przetwarzania żywności. Ma świadomość przemian fizyko-chemicznych i biochemicznych zachodzących podczas przetwarzania, utrwalania i przechowywania surowców i produktów żywnościowych. Zna metody utrwalania i przetwarzania żywności oraz ich wpływ na trwałość i bezpieczeństwo żywności. Identyfikuje zagrożenia pochodzenia chemicznego, biologicznego i fizycznego podczas wytwarzania, przetwarzania i przechowywania surowców i produktów spożywczych. Zna normy i zasady racjonalnego żywienia różnych grup ludności oraz skutki niewłaściwego odżywiania. Przestrzega zasad dotyczących zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności, zasad z zakresu ekonomii, organizacji, zarządzania i marketingu, a także norm prawnych w zakresie produkcji żywności. Absolwent potrafi dobrać i zastosować odpowiednie metody, techniki, technologie i materiały do produkcji i utrwalania żywności. Analizuje zagrożenia i wskazuje krytyczne punkty kontrolne w wybranym procesie produkcyjnym, a także opracowuje dokumentację systemu zarządzania jakością według wybranych systemów GLOBAL G.A.P. GMP/GHP oraz HACCP (zgodnie z uzyskanym certyfikatem). 

 

Absolwent studiów podyplomowych uzyskuje certyfikat „audytora wewnętrznego” co najmniej dla GLOBAL G.A.P i HACCAP, potrafi świadczyć usługi doradcze w zakresie organizacji produkcji i przetwórstwa rolno-spożywczego w małej skali, zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Ukończenie studiów podyplomowych zwiększa możliwość zatrudnienia w firmach doradczych wdrażających standardy dla rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego w małej skali oraz w organizacjach producentów bezpośrednio przy nadzorze nad produkcją rolną.

 

Ø    Wymagane dokumenty:

·        podanie o przyjęcie na studia z kwestionariuszem osobowym (wydrukowane z IRK);

·        odpis dyplomu ukończenia studiów (min. I stopnia);

·        dokument potwierdzający zatrudnienie/świadczenie usług w ramach prowadzonej działalności.

miejsce składania dokumentów i dane do kontaktu dla kandydatów: Dziekanat Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa pokój 07, natalia.plona@uwm.edu.pl, tel. 89 523-32-80,

 

Zasady przeprowadzenia rekrutacji:

  • podmioty publiczne - doradcy z sektora publicznego muszą zostać wskazani przez kierownictwa publicznych podmiotów  a)      doradczych (ODR i IR), w przypadku zgłoszenia większej liczby uczestników niż przewiduje zamówienie, wykonawca zwróci się do kierownictwa tych jednostek z prośbą o wskazanie osób, które powinny zostać wpisane na listę uczestników studiów podyplomowych,
  • podmioty prywatne -  czyli doradcy zatrudnieni w prywatnych podmiotach doradczych lub osoby prowadzące działalność w zakresie doradztwa rolniczego w ramach samozatrudnienia o wpisaniu na listę słuchaczy studiów podyplomowych decydować będzie kolejność wpływu zgłoszeń.

 

Planowane terminy zjazdów:

Ø    I semestr – zajęcia 20-22.09.2024 / 15-17.11.2024 / 29.11-01.12.2024 / 13-15.12.2024 / 10-12.01.2025

II semestr – zajęcia 14-12.02.2025 / 07-09.03.2025 / 21-23.03.2025 / 04-06.10.2025

 

Warunki ukończenia studiów podyplomowych i wydania świadectwa:

- uzyskanie wymaganych zaliczeń oraz obrona pracy;

- obecność na min. 80% zajęć.

 

Kierownik studiów: 

dr hab. inż. Katarzyna Brodzińska 

telefon: 606 144 399

e-mail: katarzyna.brodzinska@uwm.edu.pl

 

Sekretarz studiów:

dr inż. Agnieszka Bęś

telefon: (+48 89) 523 33 36; 32 80; 516 153 224; 514 784 295

e-mail: agnieszka.bes@uwm.edu.pl 


.