• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Resocjalizacja z penitencjarystyką - studia drugiego stopnia - magisterskie niestacjonarne

Szczegóły
Kod 108_NMU_RZP
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Społecznych
Kierunek studiów Resocjalizacja z penitencjarystyką
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Limit miejsc 30
Czas trwania 4 semestry
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 22.07.2024 15:00)

Oferta kierunku

Interesujesz się więziennictwem, pracą z osobami w środowisku penitencjarnym? Naucz się jak wspierać osoby niedostosowane społecznie i ich środowisko oraz projektować proces resocjalizacji. Resocjalizacja z penitencjarystyką to kierunek, który rozwinie Twoją ciekawość związaną z polskim więziennictwem i systemami penitencjarnymi we współczesnym świecie. Dzięki narzędziom i metodom badawczym zdobędziesz wiedzę o środowisku inkarcerowanych w zakładach karnych i aresztach śledczych, a także wykształcisz w sobie umiejętność skutecznego  stosowania metod i środków oddziaływań resocjalizacyjnych w izolacji penitencjarnej. Przedmioty na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką mają charakter zarówno teoretyczny (np. współczesne systemy resocjalizacjitendencje rozwoju współczesnych uzależnień), jak i praktyczny, nastawiony na umiejętności związane z prowadzaniem oddziaływań resocjalizacyjnych (np.: metodyka pracy w środowisku zamkniętym, projektowanie działań resocjalizacyjnych i penitencjarnych, programy terapeutyczne w zakładach karnych, readaptacja społeczna i pomoc postpenitencjarna) oraz wyposażają w „miękkie” kompetencje społeczne (np. komunikacja w resocjalizacji, sztuka skutecznej negocjacji i argumentacji). Doświadczenie zawodowe zdobędziesz dzięki uczestniczeniu w nowatorskim projekcie pt. „Klinika Penitencjarna”, który łączy w sobie teoretyczną naukę na uczelni z praktycznymi zajęciami na terenie zakładu karnego.

Resocjalizacja z penitencjarystyką na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu resocjalizacji z penitencjarystyką możesz pracować przede wszystkim w placówkach/instytucjach resocjalizacyjnych i penitencjarnych:

  • w podległych Służbie Więziennej zakładach karnych i aresztach śledczych,
  • w instytucjach wymiaru sprawiedliwości (np. w zakładach poprawczych, kuratorskiej służbie sądowej),
  • w służbie mundurowej (np. Policji)

Opłata

 

2400 zł/semestr

·  


Zasady kwalifikacji

 Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych).

 Brak ograniczeń w przypadku ukończenia kierunków z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych.

 

*w przypadku ukończenia innych kierunków studiów decyzję o możliwości aplikowania podejmuje Wydziałowy Koordynator Rekrutacji w porozumieniu z Prodziekanem ds. studenckich

Kryterium kwalifikacji kandydatów na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonej liczby miejsc.

Kandydaci na studia drugiego stopnia  zobowiązani są załączyć skan zaświadczenia o wyniku studiów  na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (irk.uwm.edu.pl) lub przedłożyć w Punkcie Obsługi Kandydata do celów kwalifikacji  do dnia 22 lipca 2024 r. do godz. 15.00.

 

ZAŚWIADCZENIE DLA KANDYDATÓW NA STUDIA II STOPNIA -  link do wzoru zaświadczenia: Dokumenty | Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (uwm.edu.pl)

 

Rekrutacja dla kandydatów obcokrajowców

Informacje na temat rekrutacji cudzoziemców: Studenci obcokrajowcy | Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej (uwm.edu.pl)

 

Egzaminy ustne dla kandydatów  na studia II stopnia posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą, odbędą się w terminie 23.07.2024 r. o godz. 9.00 zgodnie z harmonogramem rekrutacji Wydział Nauk Społecznych, ul. Dybowskiego 13 w Olsztynie, sala C0.08). Egzamin może zostać przeprowadzony z wykorzystaniem technologii informatycznych, w sposób zapewniający kontrolę przebiegu egzaminu oraz samodzielność pracy kandydata.

Opłata rekrutacyjna

85 zł

Opłata musi być wpłacona przez Kandydata na indywidualny numer konta wskazany podczas rejestracji na studia w systemie IRK.

Zalecamy wnoszenie opłat przez przelewy internetowe.

Opłata wprowadzana jest do systemu IRK po przekazaniu jej na konto UWM przez bank wnoszącego opłatę (w ciągu 2-3 dni).

https://rekrutacja.uwm.edu.pl

REKRUTACJA KROK PO KROKU