• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Budownictwo - studia drugiego stopnia, stacjonarne - rekrutacja śródroczna

Szczegóły
Kod 11_SMU_BUD
Jednostka organizacyjna Wydział Geoinżynierii
Kierunek studiów Budownictwo
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 24
Czas trwania 3 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Prawocheńskiego 15, pok. 11, wg@uwm.edu.pl
Godziny otwarcia sekretariatu PN-PT 10:00-12:00
Adres WWW http://wg.uwm.edu.pl
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (03.02.2025 00:00 – 17.02.2025 15:00)

Opis

Studia II stopnia na kierunku budownictwo trwają 3 semestry.

Program zawiera zaawansowane treści przedmiotów podstawowych i zawodowych oraz kształcenie w zakresie drugiego języka obcekonstrugo. Wśród wykładanych przedmiotów są: teoria sprężystości i plastyczności, metody komputerowe, konstrukcje betonowe, konstrukcje metalowe, zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi. Pozostałe przedmioty zawierają treści związane ściśle z wybranym (jednym z trzech) zakresów.

 Student pod koniec pierwszego semestru dokonuje wyboru jednego z trzech zakresów:

  •  budowle i konstrukcje inżynierskie,
  •  budownictwo energooszczędne,
  •  inżynieria drogowa.

ZAKRES: Budowle i konstrukcje inżynierskie

Obszar kształcenia: konstrukcje metalowe, konstrukcje betonowe, zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi, konstrukcje murowe, konstrukcje lekkie, konstrukcje drewniane, hydrodynamika budowli, geotechnika, betony specjalne, remonty i modernizacje.
Absolwent zdobywa poszerzoną wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i realizacji budowli o konstrukcji stalowej, żelbetowej w tym sprężonej, murowej i drewnianej.
Absolwenci są przygotowani do prac w zakresie analizy i projektowania konstrukcji obiektów inżynierskich oraz do prowadzenia prac przy ich realizacji, czyli budowie, utrzymaniu i modernizacji. Mogą zajmować się rozwiązywaniem złożonych problemów projektowych zarówno konstrukcyjnych, jak i materiałowych, które wymagają zaawansowanych metod naukowych, takich jak komputerowe metody analizy i projektowania konstrukcji.
Absolwenci mogą podjąć pracę w: biurach konstrukcyjno-projektowych, przedsiębiorstwach wykonawczych, instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu budownictwa.
Absolwent ma prawo, po odbyciu stosownych praktyk zawodowych, ubiegać się o uprawnienia zawodowe do projektowania oraz kierowania robotami budowlanymi w zakresach, w których odbędzie praktykę.
 

 

Uprawnienia

Absolwent kierunku Budownictwo ma prawo ubiegać się o uzyskanie uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie po odbyciu stosownej praktyki. Wymagania dotyczące uprawnień, a także sposób ewidencjonowania praktyki oraz informacje o egzaminach dostępne są na stronie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa  http://piib.org.pl/

 

ZAKRES: Budownictwo energooszczędne 

Studia w zakresie Budownictwo energooszczędne jest odpowiedzią na potrzeby rynku dotyczące kształcenia specjalistów, którzy będą potrafili poprzez znajomość konstrukcji, fizyki budowli oraz instalacji budowlanych kreować budownictwo energooszczędne. Program jest skierowany do osób, które interesują się problematyką efektywności energetycznej nowych oraz istniejących budynków. W trakcie studiów, student zdobywa wiedzę potrzebną do projektowania budynków nisko, zero i plus energetycznych, a także przeprowadzania oceny energetycznej i remontów obiektów istniejących.
Obszar kształcenia: konstrukcje metalowe, konstrukcje betonowe, zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi, konstrukcje niskoenergochłonne, ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja, technika cieplna, mechanika płynów, instalacje w budownictwie energooszczędnym, energia ze źródeł odnawialnych, certyfikacja energetyczna, termomodernizacja, fizyka budowli.
Absolwent ma prawo, po odbyciu stosownych praktyk zawodowych ubiegać się o uprawnienia zawodowe do projektowania oraz kierowania robotami budowlanymi w zakresach, w których odbędzie praktykę.
 

 

Uprawnienia

Absolwent kierunku Budownictwo ma prawo ubiegać się o uzyskanie uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie po odbyciu stosownej praktyki. Wymagania dotyczące uprawnień, a także sposób ewidencjonowania praktyki oraz informacje o egzaminach dostępne są na stronie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa http://piib.org.pl/

 

ZAKRES: Inżynieria drogowa

Studia w zakresie Inżynieria drogowa wypełnia zapotrzebowanie rynku na specjalistów, których kompetencje dotyczą zagadnień związanych z projektowaniem dróg i ulic, inżynierią ruchu drogowego i zarządzaniem siecią drogową oraz eksploatacją i utrzymaniem dróg. Daje to absolwentom szerokie możliwości zatrudnienia w firmach zajmujących się projektowaniem i budową dróg, a także w instytucjach zajmujących się utrzymaniem i eksploatacją sieci drogowej.
Obszar kształcenia: Budownictwo komunikacyjne, Inżynieria ruchu drogowego, Projektowanie dróg i ulic, Eksploatacja i utrzymanie dróg, Technologia i ekonomika w drogownictwie, Instalacje w drogownictwie, Technologia materiałów i nawierzchni drogowych, Geotechnika, Konstrukcje metalowe, Konstrukcje betonowe, Zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi,
Po odbyciu stosownych praktyk zawodowych absolwent ma prawo ubiegać się o uprawnienia zawodowe do projektowania oraz kierowania robotami budowlanymi w zakresach, w których odbędzie praktykę.
 

 

Uprawnienia

Absolwent kierunku Budownictwo ma prawo ubiegać się o uzyskanie uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie po odbyciu stosownej praktyki. Wymagania dotyczące uprawnień, a także sposób ewidencjonowania praktyki oraz informacje o egzaminach dostępne są na stronie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa http://piib.org.pl/

 

http://wg.uwm.edu.pl/kszta%C5%82cenie/kierunki-kszta%C5%82cenia/budownictwo

http://wg.uwm.edu.pl/kandydaci-rekrutacja/studiuj-budownictwo

 

Opłata rekrutacyjna

Kandydatów ubiegających się o przyjęcie na I rok studiów obowiązuje wniesienie opłaty rekrutacyjnej na konto wskazane podczas rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów w wysokości 85zł do  13.02.2024 roku.

 

Dodatkowe informacje

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia drugiego stopnia zobowiązani są dostarczyć Komisji Rekrutacyjnej zaświadczenie potwierdzające ostateczny wynik studiów pierwszego stopnia (zawodowych), bez wyrównania do pełnej oceny, wg wzoru określonego przez UWM do 13.02.2024 roku.

 

 

Punkt przyjmowania dokumentów:

Dziekanat Wydziału Geoinżynierii,

ul. Romana Prawocheńskiego 15 pok. 11, 10-720 Olsztyn 

 

Kontakt

Kontakt do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej 89 523 3775.
https://uwm.edu.pl/kandydaci/zasady-rekrutacji

 

WAŻNE TERMINY:

Rejestracja w systemie IRK na studia

29.01- 13.02.2024 r. do godz. 15:00

Dokonanie opłaty rekrutacyjnej w systemie IRK

do 13.02.2024 r.

Dostarczanie dokumentów warunkujących wszczęcie postepowania kwalifikacyjnego 

(ZAŚWIADCZENIE DLA KANDYDATÓW NA STUDIA II STOPNIA)

29.01- 13.02.2024 r. do godz. 15:00

Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia

15.02.2024 r. godz. 10:00

Potwierdzenie zamiaru studiowania przez dostarczenie wymaganych dokumentów dla kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia

do 16.02.2024 r. do godz. 15:00

                           OGŁOSZENIE WYNIKÓW 15.02.2024 r. GODZ. 10:00

Zasady rekrutacji

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz posiadanie tytułu inżyniera na kierunku: 

1.      Budownictwo

Kryterium rekrutacji jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
 
Kandydaci na studia II stopnia zobowiązani są dostarczyć komisji rekrutacyjnej zaświadczenie o wyniku studiów do  13.02.2024 roku do godz. 15:00.