• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Informatyka - studia drugiego stopnia, niestacjonarne - rekrutacja śródroczna

Szczegóły
Kod 17_NMU_INF
Jednostka organizacyjna Wydział Matematyki i Informatyki
Kierunek studiów Informatyka
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 24
Czas trwania 3 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Wydział Matematyki i Informatyki
ul. Słoneczna 54 pok. A1/21
10-710 Olsztyn
rekrutacja@matman.uwm.edu.pl
89-524-61-30
Godziny otwarcia sekretariatu 8:00-15:00
Adres WWW http://wmii.uwm.edu.pl/dla-kandydatow
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (03.02.2025 00:00 – 17.02.2025 15:00)

Opis

 Informatyka studia niestacjonarne, drugiego stopnia (3 semestry)

Czesne 2600 (semestr)

Kształcenie na kierunku Informatyka, studia stopnia drugiego, niestacjonarne, realizowane jest  w zakresie:

Projektowanie systemów informatycznych i sieci komputerowych.

Sylwetka absolwenta

 Absolwent: przygotowany jest do pracy  z wykorzystaniem zaawansowanych systemów programowania, systemów rozproszonych, zaawansowanych baz danych i aplikacji internetowych. Posiada zaawansowaną wiedzę w zakresie systemów informatycznych wspomagających zarządzanie, kompleksowej informatyzacji organizacji, analizy biznesowej organizacji i procesów biznesowych oraz wiedzę w zakresie ochrony danych w procesie ich zautomatyzowanego przetwarzania oraz mechanizmów bezpiecznej komunikacji. Posiada pogłębioną wiedzę w zakresie metodyki i technik tworzenia zaawansowanych aplikacji i serwisów internetowych. Zna i rozumie podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego oraz konieczność zarządzania zasobami własności intelektualnej; potrafi korzystać z zasobów informacji prawa patentowego. Potrafi porównać stopień bezpieczeństwa systemów komputerowych, dobrać zabezpieczenie w zależności od rodzaju zagrożeń. Potrafi ocenić przydatność  zaawansowanych metod i narzędzi służących do rozwiązywania zadań inżynierskich, typowych dla informatyki oraz odpowiednio je stosować. Ponadto absolwent legitymuje się pogłębioną wiedzą ogólną w zakresie informatyki i jej podstaw teoretycznych.  Jest przygotowany do podjęcia pracy w firmach i serwisach informatycznych, zajmujących się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych,  a także w instytucjach  korzystających z szeroko pojętych rozwiązań branży IT, m.in. w bankach, urzędach, zakładach produkcyjnych, organach administracji, szpitalach, sieciach handlowych, itp. Absolwent posiada umiejętności posługiwania się językiem angielskim specjalistycznym z zakresu kierunku kształcenia. Zdobyte w trakcie studiów kompetencje społeczne i interpersonalne znacząco wzmacniają potencjał zawodowy absolwenta w obszarze przedsiębiorczości, przygotowania do pracy w zespole i kierowania nim, świadomości podnoszenia kwalifikacji i ich dostosowywania do rynku pracy. Absolwent jest świadomy odpowiedzialności za podejmowane zadania i konieczności ciągłego samokształcenia. Absolwent potrafi wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w pracy zawodowej z zachowaniem zasad prawnych i etycznych. Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje tytuł zawodowy magistra inżyniera. Jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł magistra inżyniera.

 

 


Zasady kwalifikacji

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia – magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (posiadanie tytułu inżyniera lub magistra inżyniera). Zasady rekrutacji na te studia określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Dokumentem warunkującym wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego jest zaświadczenie o ukończeniu studiów pierwszego lub drugiego stopnia, które należy złożyć ul. Słoneczna 54 p. A1/21 od 29.01.2024 r. do 13.02.2024 r. w godzinach od 9.00 do 15.00.  Zaświadczenie można pobrać w macierzystym dziekanacie. 

 Komplet dokumentów potwierdzających chęć studiowania:

    1. podpisane podanie wydrukowane z sytemu IRK

2. kopia dyplomu ukończenia studiów poświadczona za zgodność z oryginałem (poświadczenia zgodności może dokonać notariusz lub pracownik Punktu Obsługi Kandydata UWM)

3. oryginał zaświadczenia o wyniku studiów (o ile na wcześniejszym etapie została złożona kopia) 

4. 1 fotografie o wymiarach 35 x 45mm, na jasnym tle, zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem oraz ID IRK. 

 

 

Dodatkowe informacje

Kierunki upoważniające do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku Informatyka:

  •      Automatyka i robotyka 
  •    Edukacja techniczno-informatyczna (inżynierska)
  •    Elektronika i telekomunikacja
  •    Geodezja i kartografia 
  •    Fizyka techniczna
  •    Informatyka (inżynierska)
  •    Mechatronika
  •    Nawigacja