• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Pielęgniarstwo - studia drugiego stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod 39_SMU_PIE
Jednostka organizacyjna Szkoła Zdrowia Publicznego
Kierunek studiów Pielęgniarstwo
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 25
Czas trwania 4 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie ul. M. Oczapowskiego 12 B 10-719 Olsztyn
Godziny otwarcia sekretariatu 9:00 - 15:00
Adres WWW http://szp.uwm.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Kierunek pielęgniarstwo (studia drugiego stopnia) jest przyporządkowany do dyscypliny naukowej nauki medyczne oraz nauki o zdrowiu jako dyscypliny wiodącej. Studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo mogą podejmować osoby, które posiadają tytuł licencjata pielęgniarstwa. Absolwent studiów uzyskuje dyplom magistra pielęgniarstwa i posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu: nauk społecznych, zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej, badań naukowych i rozwoju pielęgniarstwa, porozumiewa się w języku angielskim na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego. Absolwent posiada umiejętności praktyczne z obszarów: zarządzanie w pielęgniarstwie, edukacja w wybranych chorobach przewlekłych, opieka onkologiczna, wentylacja mechaniczna, długoterminowa opieka stacjonarna i domowa, endoskopia i podstawowa opieka zdrowotna. Studia drugiego stopnia przygotują absolwentów do rozwoju praktyki pielęgniarskiej, krytycznego myślenia i prowadzenia badań naukowych, wdrażanie zasad medycyny opartej na faktach (EBM), wprowadzania nowych metod i technik poprawiających jakość opieki pielęgniarskiej, podejmowania trudu rozwoju zawodowego własnego, prowadzenia poradnictwa, propagowania zdrowego stylu życia, nauczania promocji zdrowia w instytucjach oświatowych, przyuczanie chorego do życia z chorobą i niepełnosprawnością, organizowania zdrowotnych kampanii edukacyjnych w środowisku lokalnym i krajowym, oceny programów edukacyjnych i skuteczności działań edukacyjnych, umożliwiają także ordynowanie określonych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych oraz wystawiania na nie recept albo zleceń.

Absolwent jest przygotowany do pracy w: publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, np. w szpitalach, zakładach podstawowej opieki zdrowotnej, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej, domach pomocy społecznej oraz placówkach świadczących opiekę nad ludźmi w podeszłym wieku. Może pracować także w administracji państwowej i samorządowej oraz w szkolnictwie.

Absolwent ma ukształtowane nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).


Zasady kwalifikacji

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na tym samym kierunku studiów.

Kryterium kwalifikacji kandydatów na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonej liczby miejsc.

Kandydaci na studia drugiego stopnia zobowiązani są załączyć skan zaświadczenia o wyniku studiów na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (irk.uwm.edu.pl) lub przedłożyć w Punkcie Obsługi Kandydata do celów kwalifikacji zgodnie z harmonogramem rekrutacji - do dnia 16.09.2024 r. do godz. 15:00 (II tura) oraz do dnia 24.09.2024 r. do godz. 15:00 (III tura).

(zaświadczenie wg wzoru określonego przez UWM !!! - link do wzoru zaświadczenia: https://uwm.edu.pl/kandydaci/dokumenty).

 

https://rekrutacja.uwm.edu.pl

 

REKRUTACJA KROK PO KROKU