• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Socjologia - studia drugiego stopnia stacjonarne

Szczegóły
Kod 40_SMU_S
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Społecznych
Kierunek studiów Socjologia
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów praktyczny
Limit miejsc 30
Czas trwania 4 semestry
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 22.07.2024 15:00)

Oferta kierunku

Na studiach socjologicznych drugiego stopnia pogłębiamy pytania teoretyczne i szukamy odpowiedzi, prowadząc badania empiryczne. Kształcenie prowadzone jest w oparciu o dwa zestawy przedmiotów praktycznych: pierwszy dotyczy „twardych” umiejętności metodologicznych i analitycznych (m.in. sondaż, wywiad pogłębiony, obserwacja), drugi – umiejętności „miękkich” związanych z relacjami i kompetencjami społecznymi (m.in. praca zespołowa, myślenie projektowe, komunikacja interpersonalna, negocjacje i mediacje). W programie studiów znajduje się blok przedmiotów teoretycznych, które pozwalają pogłębiać wiedzę poprzez lektury i dyskusje (m.in. socjologia płci, socjologia przestrzeni, socjologia ekonomiczna, współczesne społeczeństwo polskie). Ważnym elementem studiów są kilkuetapowe praktyki zawodowe, w czasie których studenci i studentki, przy wsparciu opiekunów naukowych, realizują badania, biorą udział w projektach ośrodków naukowo-badawczych i – przede wszystkim – aktywnie poszukują swojej drogi zawodowej.

Socjologia II stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu socjologii możesz pracować w:

  • administracji państwowej i samorządowej,
  • organizacjach pozarządowych,
  • instytucjach pomocy społecznej,
  • agencjach i działach marketingowych i public relations,
  • ośrodkach badania opinii publicznej i rynku,
  • służbach mundurowych.

Zasady kwalifikacji

 Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych).

 Brak ograniczeń w przypadku ukończenia kierunków z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych.

 

*w przypadku ukończenia innych kierunków studiów decyzję o możliwości aplikowania podejmuje Wydziałowy Koordynator Rekrutacji w porozumieniu z Prodziekanem ds. studenckich

Kryterium kwalifikacji kandydatów na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonej liczby miejsc.

Kandydaci na studia drugiego stopnia  zobowiązani są załączyć skan zaświadczenia o wyniku studiów  na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (irk.uwm.edu.pl) lub przedłożyć w Punkcie Obsługi Kandydata do celów kwalifikacji  do dnia 22 lipca 2024 r. do godz. 15.00.

 

ZAŚWIADCZENIE DLA KANDYDATÓW NA STUDIA II STOPNIA -  link do wzoru zaświadczenia: Dokumenty | Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (uwm.edu.pl)

 

Rekrutacja dla kandydatów obcokrajowców

Informacje na temat rekrutacji cudzoziemców: Studenci obcokrajowcy | Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej (uwm.edu.pl)

 

Egzaminy ustne dla kandydatów  na studia II stopnia posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą, odbędą się w terminie 23.07.2024 r. o godz. 9.00 zgodnie z harmonogramem rekrutacji Wydział Nauk Społecznych, ul. Dybowskiego 13 w Olsztynie, sala C0.08). Egzamin może zostać przeprowadzony z wykorzystaniem technologii informatycznych, w sposób zapewniający kontrolę przebiegu egzaminu oraz samodzielność pracy kandydata.

Opłata rekrutacyjna

85 zł

Opłata musi być wpłacona przez Kandydata na indywidualny numer konta wskazany podczas rejestracji na studia w systemie IRK.

Zalecamy wnoszenie opłat przez przelewy internetowe.

Opłata wprowadzana jest do systemu IRK po przekazaniu jej na konto UWM przez bank wnoszącego opłatę (w ciągu 2-3 dni).

https://rekrutacja.uwm.edu.pl

REKRUTACJA KROK PO KROKU