• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Inżynieria środowiska - studia drugiego stopnia, niestacjonarne

Szczegóły
Kod 49_NMU_IS
Jednostka organizacyjna Wydział Geoinżynierii
Kierunek studiów Inżynieria środowiska
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 24
Czas trwania 4 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Prawocheńskiego 15, pok. 11, wgipb@uwm.edu.pl
Godziny otwarcia sekretariatu PN-PT 10:00-12:00
Adres WWW http://wg.uwm.edu.pl
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (bez licencjatu)
  Zadaj pytanie
Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 22.07.2024 15:00)

 Opis

Studia II stopnia na kierunku inżynieia środowiska trwają 4 semestry i realizowane są w zakresie:

o    inżynieria sanitarna i wodna.

ZAKRES: Inżynieria sanitarna i wodna     

Studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku inżynieria środowiska zakres inżynieria sanitarna i wodna przygotowują do pracy w biurach projektów, firmach budowlano-instalacyjnych, w przedsiębiorstwach zajmujących się: ochroną atmosfery, zaopatrzeniem w wodę, usuwaniem ścieków, oczyszczaniem ścieków, gospodarką odpadami, w zakładach przemysłowych w działach ochrony środowiska i obsługi technicznej oraz w instytucjach zajmujących się eksploatacją, zarządzaniem i ochroną zasobów wodnych (Państwowy Monitoring Ochrony Środowiska, IMGW, RZGW) oraz w urzędach administracji samorządowej i państwowej, instytutach naukowo-badawczych.

 

Jest przygotowany do podejmowania wyzwań badawczych i podjęcia studiów trzeciego stopnia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Prawo Budowlane) absolwenci kierunku Inżynieria Środowiska są przygotowani do uzyskania uprawnień budowlanych. Studia drugiego stopnia stacjonarne na kierunku inżynieria środowiska trwają 1,5 roku (3 semestry). Liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) wynosi 90.Studia drugiego stopnia kończą się pracą magisterską egzaminem magisterskim. Absolwenci uzyskują tytuł zawodowy magister inżynier. Program studiów przewiduje realizację praktyk zawodowych w łącznym wymiarze 4 tygodni (160 h).

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Prawo Budowlane) absolwenci kierunku Inżynieria Środowiska są przygotowani do uzyskania uprawnień budowlanych.

 

Absolwent kierunku inżynieria środowiska – zakres inżynieria sanitarna i wodna posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie inżynierii środowiska wewnętrznego i zewnętrznego oraz infrastruktury gospodarki wodnej.

 

Absolwent zakresu inżynieria sanitarna i wodna przygotowany jest do projektowania, wykonawstwa i eksploatacji instalacji budowlanych, systemów wentylacji i klimatyzacji, urządzeń i obiektów do ujmowania,  uzdatniania i dystrybucji wody, odprowadzania i oczyszczania ścieków, unieszkodliwiania odpadów, uzyskiwania energii z alternatywnych źródeł. Ma kompetencje do zarządzania gospodarką wodną na różnych szczeblach decyzyjnych, w tym programowania i planowania jej obiektów, projektowania przedsięwzięć i budowli hydrotechnicznych, realizacji procesu inwestycyjnego obiektów hydrotechnicznych służących retencji, ujmowaniu i przesyłaniu wody, ochrony przed powodzią. Jest także przygotowany do przeprowadzenia badań służących monitoringowi środowiska,  pomiarów diagnostycznych oraz kontroli jakości stosowanych technologii i urządzeń związanych z ochroną środowiska. Potrafi także zaplanować i wdrożyć system zarządzania środowiskiem  w przedsiębiorstwie oparty o wykorzystanie najlepszych dostępnych technologii chroniących środowisko. Rozumie celowość ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego.

Uprawnienia

Absolwent zakresu inżynieria sanitarna i wodna jest przygotowany do pracy w biurach projektów, firmach budowlano-instalacyjnych, w przedsiębiorstwach zajmujących się: zaopatrzeniem w wodę, odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków, gospodarką odpadami, w zakładach przemysłowych w działach ochrony środowiska, w spółkach wodno-ściekowych, firmach melioracyjnych, w instytucjach zajmujących się zarządzaniem, eksploatacją i ochroną zasobów wodnych  oraz w urzędach administracji samorządowej i państwowej. Może poprowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie inżynierii sanitarnej i wodnej. Zgodnie z obowiązującą Ustawą Prawo Budowlane absolwenci studiów  II stopnia na kierunku Inżynieria Środowiska mogą się ubiegać o uzyskanie uprawnień budowlanych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w wybranych zakresach. Ma wyrobiony nawyk ustawicznego kształcenia się i rozwoju zawodowego oraz legitymuje się kompetencjami językowymi na poziomie B2+, zgodnie z kryteriami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.  Jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Prawo Budowlane) absolwenci kierunku Inżynieria Środowiska są przygotowani do uzyskania uprawnień budowlanych.

http://wg.uwm.edu.pl/kszta%C5%82cenie/kierunki-kszta%C5%82cenia/inzynieria-srodowiska
http://wg.uwm.edu.pl/kandydaci-rekrutacja/studiuj-inzynierie-srodowiska

 

Opłata rekrutacyjna

Kandydatów ubiegających się o przyjęcie na I rok studiów obowiązuje wniesienie opłaty rekrutacyjnej na konto wskazane podczas rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów w wysokości 85 zł zgodnie z harmonogramem rekrutacji.

 

Wysokość czesnego

 2 520 zł / semestr

 

Kontakt

Kontakt do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej 89 523 3382.
 
 

WAŻNE TERMINY: 

I TURA

Rejestracja w systemie IRK na studia

06.06-22.07.2024 r. do godz. 15:00

Dokonanie opłaty rekrutacyjnej w systemie IRK

do 22.07.2024 r.

Dostarczanie dokumentów warunkujących wszczęcie postepowania kwalifikacyjnego (m.in. "stara matura")

24.06-22.07.2024 r. do godz. 15:00

Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia

25.07.2024 r. godz. 12:00

Potwierdzenie zamiaru studiowania przez dostarczenie wymaganych dokumentów dla kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia

do 31.07.2024 r. do godz. 15:00

 

 

                                                  OGŁOSZENIE WYNIKÓW NABORU NA STUDIA 02.08.2024 r.

 

                                             TERMIN WNIESIENIA OPŁATY CZESNEGO ZA PIERWSZY SEMESTR STUDIÓW do 05.09.2024 r.


Zasady rekrutacji

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia lub dyplomu ukończenia studiów drugiego stopnia oraz posiadanie tytułu inżyniera lub magistra inżyniera na kierunkach: 
 

1.      Inżynieria Środowiska

2.      Budownictwo

3.      Inne kierunki*

* Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia po innych kierunkach studiów niż w/w uzależniona będzie od decyzji KIERUNKOWEJ RADY PROGRAMOWEJ, podjętej na podstawie analizy uzyskanych kwalifikacji oraz zgodności zrealizowanych efektów uczenia się z efektami uczenia się oczekiwanymi od kandydatów na studia na kierunku inżynieria środowiska.

 

  !!! Kandydaci po innych kierunkach niż inżynieria środowiska oraz budownictwo zobowiązani są NAPISAĆ PODANIE do KIERUNKOWEJ RADY PROGRAMOWEJ z prośbą o możliwość podjęcia nauki na kierunku inżynieria środowiska studia niestacjonarne drugiego stopnia.

 

Kryterium rekrutacji jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Kandydaci na studia II stopnia zobowiązani są dostarczyć komisji rekrutacyjnej zaświadczenie o wyniku studiów od 24.06-22.07.2024 r. do godz. 15:00.