• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Turystyka i rekreacja - studia drugiego stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod 58_SMU_TUR
Jednostka organizacyjna Wydział Geoinżynierii
Kierunek studiów Turystyka i rekreacja
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 24
Czas trwania 4 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Prawocheńskiego 15, pok. 12, wg@uwm.edu.pl
Godziny otwarcia sekretariatu PN-PT 10:00-12:00
Adres WWW http://wg.uwm.edu.pl
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 22.07.2024 15:00)

 Opis

 

Studia II stopnia na kierunku inżynieia turystyka i rekreacja trwają 4 semestry.

Interdyscyplinarny program 2-letnich studiów magisterskich gwarantuje uniwersalność i wszechstronność zdobywanej wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. 

Po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku turystyka i rekreacja absolwent posiada pogłębioną wiedzę z zakresu organizowania i prowadzenia programów ruchowo-rekreacyjnych dla jednostek i grup społecznych oraz obsługi ruchu turystycznego. Jest ukierunkowany na wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w przestrzeni turystycznej. Posiada pogłębioną wiedzę w zakresie zagospodarowania, użytkowania oraz ochrony walorów przyrodniczych i kulturowych środowiska. Studia drugiego stopnia na kierunku turystyka i rekreacja trwają 2 lata (4 semestry). Liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) wynosi 120. Studia drugiego stopnia na kierunku turystyka i rekreacja kończą się pracą magisterską i egzaminem magisterskim. Absolwenci 3 - letnich stacjonarnych studiów I stopnia uzyskują tytuł zawodowy magistra. Program studiów przewiduje realizację praktyk zawodowych w łącznym wymiarze 6 tygodni (240 h).

Absolwenta studiów drugiego stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja cechuje uniwersalność i różnorodność posiadanej wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. Absolwent studiów drugiego stopnia posiada pogłębioną wiedzę z zakresu organizowania i prowadzenia programów ruchowo-rekreacyjnych dla jednostek i grup społecznych oraz obsługi ruchu turystycznego. Jest ukierunkowany na wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w przestrzeni turystycznej. Posiada pogłębioną wiedzę w zakresie zagospodarowania, użytkowania oraz ochrony walorów przyrodniczych i kulturowych środowiska. Zna zasady tworzenia i promocji produktów turystycznych dedykowanych jednostkom oraz grupom społecznym. Jest przedsiębiorczy i przygotowany do podejmowania działalności w szeroko rozumianej branży turystycznej i rekreacyjnej, zarówno w sferze komercyjnej, jak i państwowej oraz społecznej. Umie dobierać narzędzia i metody do analizy interakcji zachodzących pomiędzy różnymi zjawiskami w obszarze turystyki i rekreacji a środowiskiem przyrodniczym i kulturowym. Potrafi skutecznie nawiązywać kontakty zawodowe, a także komunikuje się w co najmniej jednym językiem obcym na poziomie umożliwiającym posługiwanie się terminologią związaną z działalnością turystyczną i rekreacyjną. Studia drugiego stopnia przygotowują do podjęcia aktywności naukowo-badawczej w obszarze zjawisk i procesów zachodzących w przestrzeni turystycznej. Absolwent może rozszerzać swoją wiedzę na studiach podyplomowych oraz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia.

Uprawnienia

Umiejętności i kompetencje zdobyte podczas realizacji procesu dydaktycznego na drugim stopniu studiów kierunku turystyka i rekreacja pozwalają jego absolwentom rozwijać i unowocześniać polską branżę turystyczną i rekreacyjną oraz skutecznie konkurować na europejskim i światowym rynku pracy. Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja może znaleźć zatrudnienie w biurach podróży (Organizatorzy Turystyki, Pośrednicy Turystyczni, Agenci Turystyczni), przy obsłudze bazy noclegowej i gastronomicznej (w hotelach; ośrodkach wypoczynkowych; gospodarstwach agroturystycznych, restauracjach), w ośrodkach sportu i rekreacji, centrach rekreacji i odnowy biologicznej, w strukturach administracji rządowej i samorządowej, domach kultury, organizacjach społecznych, fundacjach i stowarzyszeniach oraz placówkach organizujących zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Nabyta wiedza pozwala absolwentom na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w obszarze szeroko rozumianej turystyki i rekreacji. Studia drugiego stopnia przygotowują do pracy nie tylko na stanowiskach  szeregowych, ale również kierowniczych.

http://wg.uwm.edu.pl/kszta%C5%82cenie/kierunki-kszta%C5%82cenia/turystyka-i-rekreacja

http://wg.uwm.edu.pl/kandydaci-rekrutacja/studiuj-turystyke-i-rekreacje

 

Opłata rekrutacyjna

Kandydatów ubiegających się o przyjęcie na I rok studiów obowiązuje wniesienie opłaty rekrutacyjnej na konto wskazane podczas rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów w wysokości 85zł zgodnie z harmonogramem rekrutacji.

 

Kontakt

Kontakt do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej 89 523 4321.
 
 

WAŻNE TERMINY: 

I TURA

Rejestracja w systemie IRK na studia

06.06-22.07.2024 r. do godz. 15:00

Dokonanie opłaty rekrutacyjnej w systemie IRK

do 22.07.2024 r.

Dostarczanie dokumentów warunkujących wszczęcie postepowania kwalifikacyjnego (m.in. "stara matura")

24.06-22.07.2024 r. do godz. 15:00

Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia

25.07.2024 r. godz. 12:00

Potwierdzenie zamiaru studiowania przez dostarczenie wymaganych dokumentów dla kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia

do 31.07.2024 r. do godz. 15:00

 

 

                                                  OGŁOSZENIE WYNIKÓW NABORU NA STUDIA 02.08.2024 r.

Zasady rekrutacji

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia lub dyplomu ukończenia studiów drugiego stopnia oraz posiadanie tytułu inżyniera lub magistra inżyniera na kierunkach:

1.    Turystyka i rekreacja

2.    Inne kierunki*

 

* możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia po innych kierunkach studiów uzależniona będzie od decyzji KIERUNKOWEJ RADY PROGRAMOWEJ, podjętej na podstawie analizy uzyskanych kwalifikacji oraz zgodności zrealizowanych efektów uczenia się z efektami uczenia się oczekiwanymi od kandydatów na studia na kierunku turystyka i rekreacja.

   !!! Kandydaci po innym kierunku niż iturystyka i rekreacja zobowiązani są NAPISAĆ PODANIE do KIERUNKOWEJ RADY PROGRAMOWEJ z prośbą o możliwość podjęcia nauki na kierunku turystyka i rekreacja studia stacjonarne drugiego stopnia.

 

Kryterium rekrutacji jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

 
Kandydaci na studia II stopnia zobowiązani są dostarczyć komisji rekrutacyjnej zaświadczenie o wyniku studiów od 24.06-22.07.2024 r. do godz. 15:00.