• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii - studia drugiego stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod 78_SMU_ZWREiT
Jednostka organizacyjna Wydział Bioinżynierii Zwierząt
Kierunek studiów Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 24
Czas trwania 4 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej ul.M.Oczapowskiego 5; 10-719 Olsztyn
Adres WWW http://www.uwm.edu.pl/wbz/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 22.07.2024 15:00)

Podstawowe cele kształcenia obejmują: wszechstronne przygotowanie do planowania i prowadzenia zajęć rekreacyjnych, edukacyjnych i terapeutycznych z udziałem zwierząt; zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na wykorzystanie najnowocześniejszych technik badawczych i treningowych w doskonaleniu metod chowu, hodowli, wyboru i szkolenia gatunków zwierząt użytkowanych w celach rekreacyjnych, edukacyjnych i terapeutycznych; zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalającej na pogłębioną ocenę i optymalizację wykorzystania indywidualnych predyspozycji zwierząt do wielokierunkowej współpracy z człowiekiem.

 Absolwent jest przygotowany do pracy w: placówkach/ośrodkach rekreacyjnych, edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych uwzględniających w swojej działalności zajęcia prowadzone z udziałem zwierząt i/lub na ich temat; podmiotach gospodarczych utworzonych z własnej inicjatywy prowadzących działalność z wykorzystaniem kwalifikacji zdobytych w ramach kierunku; gospodarstwach agroturystycznych i agroturystyczno-edukacyjnych; instytucjach związanych z działalnością szkoleniową i doradczą w zakresie hodowli, utrzymania, żywienia i szkolenia zwierząt; firmach usługowo-produkcyjnych zajmujących się produkcją oraz dystrybucją karmy, paszy, dodatków paszowych i akcesoriów dla zwierząt wykorzystywanych w celach rekreacyjnych, edukacyjnych i terapeutycznych; instytucjach i organizacjach działających w obszarze ochrony zwierząt; związkach hodowców zwierząt; ogrodach zoologicznych; schroniskach i hotelach dla zwierząt; organach administracji rządowej  i samorządowej; organizacjach społecznych; jednostkach naukowo-badawczych. Na podstawie zdobytej wiedzy teoretycznej, praktyki i zajęć terenowych absolwenci są przygotowani do organizowania zajęć rekreacyjnych, edukacyjnych i terapeutycznych z udziałem zwierząt i kierowania zespołami ludzkimi. Absolwent może kontynuować kształcenie na studiach III stopnia oraz korzystać z innych form kształcenia (studia podyplomowe, kursy, szkolenia).

KIERUNKI UPOWAŻNIAJĄCE DO PODJĘCIA STUDIÓW DRUGIEGO STOPNIA:

Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii lub inny kierunek  posiadający tytuł  licencjata, inżyniera, magistra, magistra inżyniera, lekarza weterynarii oraz kompetencje niezbędne do kontunuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na kierunku zwierzęta w rekreacji edukacji i terapii.

Kierunkami studiów, których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii bez uzupełniania braków kompetencyjnych są:

  • Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii,
  • Zootechnika.


Kandydat, który nie posiada kompetencji do studiowania w/w kierunku może podjąć studia jeżeli uzupełnienie braków kompetencyjnych będzie możliwe przez zrealizowanie w wymiarze nieprzekraczającym 30 pkt ECTS.

Kierunkami studiów, których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku "Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii"  będą zobowiązani do zrealizowania ewentualnych dodatkowych treści kształcenia są:

  • Zoinżynieria produkcji żywności,
  • Turystyka i rekreacja,
  • Rybactwo,
  • Pedagogika,
  • Pedagogika specjalna,
  • Rolnictwo,
  • Biologia,
  • Weterynaria,
  • Fizjoterapia,
  • Wychowanie fizyczne
  • Hipologia i jeździectwo.

 

 

 


Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia danego kierunku jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych). Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia kierunku, którego zakres obejmuje kształcenie nauczycieli jest posiadanie uprawień nauczycielskich.

 

Dziekan lub dyrektor szkoły/filii określa wykaz kierunków studiów, których Absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia na danym kierunku w Uniwersytecie. Wykaz ten uwzględnia kierunki, których program studiów zrealizowany przed kandydata, potwierdzony dyplomem będącym podstawą do przyjęcia na studia, zawiera efekty uczenia się zgodne z efektami uczenia się oczekiwanymi od kandydatów na studia na danym kierunku.

 

Kryterium kwalifikacji kandydatów na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonej liczby miejsc.

 

Kandydaci na studia II stopnia zobowiązani są załączyć skan zaświadczenia o wyniku studiów na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (irk.uwm.edu.pl) lub przedłożyć w Punkcie Obsługi Kandydata do celów kwalifikacji do dnia:

15 lipca 2024r. do godz. 15.00 

 

Link do wzoru zaświadczenia: https://uwm.edu.pl/kandydaci/dokumenty

 

 Opłata rekrutacyjna na rok akademicki   2024/2025 wynosi 85 zł

 

Opłata musi być uiszczona przez Kandydata na indywidualny numer konta wskazany w systemie IRK (Internetowej Rejestracji Kandydatów).

Zalecamy wnoszenie opłat przez przelewy internetowe.

Opłata nanoszona jest do systemu IRK po przekazaniu jej na konto UWM przez bank wnoszącego opłatę (w ciągu 1-2 dni).

https://rekrutacja.uwm.edu.pl

 

REKRUTACJA KROK PO KROKU