• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Kryminologia - studia drugiego stopnia, niestacjonarne

Szczegóły
Kod 94_NM_PRK2
Jednostka organizacyjna Wydział Prawa i Administracji
Kierunek studiów Kryminologia
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 30
Czas trwania 4
Adres komisji rekrutacyjnej Wydział Prawa i Administracji
ul. Dybowskiego 13/p. E0.03
10-723 Olsztyn
tel. 89 524 64 08
email: wpia-rekrutacja@uwm.edu.pl
Godziny otwarcia sekretariatu 8:00-15:00
Adres WWW http://www.wpia.uwm.edu.pl
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 22.07.2024 15:00)

Studia na kierunku Kryminologia II stopnia doskonale wpisują się w misję Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – rozwoju twórczego myślenia, nauczania z poszanowaniem tradycyjnych wartości akademickich dotyczących humanizmu, tolerancji, wolności, poszukiwania prawdy i respektowania norm etycznych. Kształcenie służy pomnażaniu kapitału intelektualnego przekuwającego się na rozwój regionu i kraju.

Oferta dydaktyczna na kierunku Kryminologia pozostaje w ścisłym związku z zapotrzebowaniem lokalnego, krajowego, a także globalnego rynku pracy. Atrakcyjność kierunku wynika z jego uniwersalności, przekładającej się na możliwości późniejszego zatrudnienia oraz dostosowania programu studiów do zmieniającej się rzeczywistości poprzez wprowadzenie przedmiotów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa europejskiego.

Celem kształcenia na kierunku Kryminologia II stopnia jest zdobycie przez studenta wiedzy zarówno z zakresu podstaw prawa oraz szeroko rozumianej karnistyki, jak również wiedzy dotyczącej poszczególnych przejawów przestępczości i patologii społecznych a także instytucji formalnej kontroli społecznej, strategii i metod stosowanych przez te instytucje w celu zwalczania i przeciwdziałania przestępczości.  Ważne miejsce zajmuje zapoznanie studentów z zasadami etyki, kształtowanie postaw aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie, wykształcenie umiejętności interpersonalnych, komunikacyjnych Cel, o którym mowa powyżej, realizowany jest poprzez obowiązkowe przedmioty kursowe oraz przedmioty specjalizacyjne i fakultatywne.

Integralnym elementem kształcenia jest rozwój osobowy studentów: rozwijanie ich zdolności poznawczych, umiejętności logicznego myślenia oraz formułowania trafnych ocen. Studia na tym kierunku motywują do poszerzania zakresu własnych zainteresowań poznawczych i społecznych oraz kształtują potrzebę samodoskonalenia.

Ważnym wymiarem jest także przygotowanie studenta do kierowania małymi zespołami ludzkimi, zbierania, hierarchizowania, przetwarzania i przekazywania informacji.  Przysposobienie studentów do podjęcia studiów drugiego stopnia oraz edukacji przez całe życie.

 

Sylwetka absolwenta

    Absolwent kierunku Kryminologia studia II stopnia uzyskuje tytuł zawodowy magistra. Ukończenie studiów daje przygotowanie do podjęcia pracy w sferze publicznej ale także prywatnej. Absolwent jest przygotowany do samodzielnej działalności zawodowej w tych strukturach administracji państwowej, samorządowej a także w organizacjach pozarządowych których kompetencje obejmują przeciwdziałanie, zwalczanie przestępczości i innych form patologii społecznych.  Należy też wskazać, że absolwenci mogą podjąć pracę w sektorze administracji publicznej,  samorządowej, w instytucjach państwowych, a także w obszarze gospodarki jako pracownicy administracji państwowej i samorządowej w zakresie bezpieczeństwa,

Absolwent będzie ponadto przygotowany do pracy w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwo wewnętrzne, pomoc ofiarom przestępstw a także do pełnienia funkcji w instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych wymagających wiedzy z zakresu zwalczania i przeciwdziałania przestępczości i innych form patologii społecznych.

    Mogą też również podjąć dalsze kształcenie na studiach podyplomowych i doktoranckich.


Zasady kwalifikacji

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie uzupełniające jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia zobowiązani są przedłożyć w Punkcie Obsługi Kandydata ZAŚWIADCZENIE POTWIERDZAJĄCE OSTATECZNY WYNIK STUDIÓW do dnia 22.07.2024 r. do godz. 15.00. Dodakowo prosimy o wgranie posiadanego zaświadczenia w IRK w zakładce Wykształcenie.

ZAŚWIADCZENIE POTWIERDZAJĄCE OSTATECZNY WYNIK STUDIÓW DLA ABSOLWENTOW UWM (do pobrania w dziekanacie)

ZAŚWIADCZENIE DO POBRANIA DLA KANDYDATÓW NA STUDIA II STOPNIA -  [otwórz pdf]

Absolwentowi szkoły wyższej, w której obowiązuje skala ocen z najwyższą oceną 5,50 lub 6,00 - w postępowaniu kwalifikacyjnym uwzględnia się wynik studiów przeliczony wg zasady:

1)    przy skali ocen z najwyższą oceną 5,50 - wynik studiów dzieli się przez współczynnik 1,1,

2)    przy skali ocen z najwyższą oceną 6,00 - wynik studiów dzieli się przez współczynnik 1,2.

Zakres kierunków studiów, po którym absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasad rekrutacji określa Rada Dziekańska, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

O PRZYJĘCIE NA KIERUNEK KRYMINOLOGIA STUDIA DRUGIEGO STOPNIA UBIEGAĆ SIĘ MOGĄ WYŁĄCZNIE OSOBY, KTÓRE UKOŃCZYŁY NASTĘPUJĄCE KIERUNKI:

- KRYMINOLOGIA STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

ADMINISTRACJA  STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

- BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

- PRAWO STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZYJĘCIA NA KIERUNEK KRYMINOLOGIA STUDIA DRUGIEGO STOPNIA PO INNYCH KIERUNKACH NIŻ WYŻEJ WYMIENIONE

Zasady kwalifikacji kandydatów posiadających dyplom uzyskany za granicą

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia danego kierunku jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów uprawniającego do kontynuacji kształcenia na studiach drugiego stopnia w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która ten dyplom wydała lub dyplomu uprawniającego do dalszego kształcenia w Polsce na podstawie umowy międzynarodowej. Procedurę uznania zagranicznego dyplomu w celu ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia określają odrębne przepisy.

Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów uzyskany za granicą, ubiegający się o przyjęcie na studia drugiego stopnia zobowiązani są przedstawić  do dnia 22.07.2024 do godz. 15.00.

- Kserokopia dyplomu uzyskanego poza granicami RP, uprawniającego do kontynuacji kształcenia na studiach wyższego poziomu w kraju jego wydania, zgodnie z zapisami art. 191a ust. 3 i 4 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub uprawniający do kontynuacji kształcenia na podstawie umowy międzynarodowej, lub uznany za równoważny odpowiedniemu polskiemu dyplomowi w drodze nostryfikacji wraz z tłumaczeniem przysięgłym tego dokumentu na język polski.

 - Poświadczenie dyplomu uzyskanego poza granicami RP w formie legalizacji lub apostille wraz z tłumaczeniem przysięgłym tego dokumentu na język polski;

- Kserokopia dokumentu potwierdzającego uprawnienia do podejmowania i odbywania studiów na zasadach obowiązujących obywateli polskich (należy okazać oryginał do wglądu).

- Kserokopia strony ze zdjęciem z ważnego  paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata (należy okazać oryginał do wglądu).

Dokumenty należy dostarczyć do Punktu Obsługi Kandydata w terminie rejestracji w IRK. Dodatkowo zalecamy wgranie posiadanych dokumentów w IRK w zakładce Wykształcenie.

Wyniku studiów lub oceny na dyplomie ukończenia studiów wyższych nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie (rankingu) ostatecznego wyniku studiów, lecz zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego z dwóch przedmiotów: geografia oraz historia lub wiedza o społeczeństwie.

 Egzamin ustny  dla kandydatów posiadających dyplom uzyskany za granicą odbędzie się  w dniu 23.07.2024 o godz. 9.00 w Dziekanacie Wydziału Prawa i Administracji, ul. Dybowskiego 13, pok. E0.03. O terminie egzaminu kandydat zostanie poinformowany telefonicznie oraz mailowo.

 

Rekrutacja dla kandydatów obcokrajowców

Informacje na temat rekrutacji cudzoziemców: http://bwm.uwm.edu.pl/studenci-obcokrajowcy

 

Czesne

2520 za semestr

 

 

Opłata rekrutacyjna

Opłata-rekrutacyjna wynosi 85 zł 

Opłata jest wnoszona przez Kandydata na indywidualny numer konta wskazany podczas rejestracji na studia w systemie IRK (Internetowej Rejestracji Kandydatów). Zaleca się wnoszenie opłat przez przelewy internetowe. Opłata księgowana jest do systemu IRK po przekazaniu jej na konto UWM przez bank wnoszącego opłatę (w ciągu 2-3 dni roboczych).

 

Kontakt do Wydziałowego Zespołu Rekrutacyjnego

Wydziałowy Zespół Rekrutacyjny WPiA UWM w Olsztynie

Tel. 89 524-64-08

e-mail: prawo-wpia@uwm.edu.pl

Godziny pracy: 8.00 - 15:00 (od poniedziałku do piątku)

 https://rekrutacja.uwm.edu.pl

 

REKRUTACJA KROK PO KROKU