• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Filologia angielska - studia drugiego stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod 96_SMU_FA
Jednostka organizacyjna Wydział Humanistyczny
Kierunek studiów Filologia angielska
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 16
Czas trwania 4 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Biblioteka Uniwersytecka ul. Oczapowskiego 12B 10-719 Olsztyn tel. 89 524-50-80, https://uwm.edu.pl/kandydaci/kontakt-dla-kandydatow
Godziny otwarcia sekretariatu 9.00-15.00
Adres WWW http://www.uwm.edu.pl/human
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe (wszystkie)
  Zadaj pytanie
Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 22.07.2024 15:00)

Opis kierunku

Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku filologia angielska otrzymuje tytuł zawodowy magistra, który uprawnia go do kontynuowania kształcenia w szkole doktorskiej oraz dalszego kształcenia w ramach studiów podyplomowych.

Absolwent studiów drugiego stopnia jest wykwalifikowanym specjalistą – posiada bardzo dobrą znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie, odpowiadającą poziomowi C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Zna literaturę i kulturę angielskiego obszaru językowego, ma pogłębioną, specjalistyczną wiedzę z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa oraz kultury krajów angielskiego obszaru językowego. Dodatkowo absolwent filologii angielskiej ma specjalistyczną wiedzę na temat warsztatu translatorskiego oraz umiejętności w zakresie przekładu z języka angielskiego na język polski i z języka polskiego na język angielski.

Kwalifikacje absolwenta

Absolwent posiada pogłębioną wiedzę z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa oraz nauk o kulturze i religii w odniesieniu do angielskiego obszaru językowego; zna metodologię badań naukowych w wyżej wymienionych dyscyplinach oraz rozumie i potrafi analizować zjawiska zachodzące w różnorodnych tekstach kultury; posiada umiejętności miękkie w zakresie komunikacji z osobami z różnych kręgów kulturowych, świadomego uczestniczenia w akcie komunikacji, planowania i organizowania pracy własnej i w grupie, prowadzenia debat oraz wystąpień publicznych w języku angielskim. Zna techniki i strategie przekładu i potrafi tłumaczyć teksty o zróżnicowanym stopniu trudności w parze językowej polski-angielski, kreatywnie rozwiązując trudności. Legitymuje się kompetencjami językowymi na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jest przygotowany do kontynuacji nauki na studiach trzeciego stopnia i prowadzenia pracy badawczej. Może podjąć pracę w biurach tłumaczeniowych oraz jednostkach, gdzie wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu zbliżonym do rodowitego użytkownika języka, tłumaczenia oraz analizy, interpretacji, tworzenia i edycji tekstów w języku angielskim (np. instytucjach kultury, urzędach państwowych, fundacjach, instytucjach oświatowych, redakcjach mediów wszystkich rodzajów, wydawnictwach, przedsiębiorstwach branży reklamowej, Public Relations, instytucjach usługowych). Po ukończeniu studiów podyplomowych dających kwalifikacje nauczycielskie może podjąć pracę jako nauczyciel języka angielskiego w placówkach publicznych.

Kryteria kwalifikacji

Postępowanie kwalifikacyjne dla absolwentów studiów pierwszego stopnia.

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na określonych kierunkach. W przypadku filologii angielskiej:

- dyplomu filologii angielskiej

- Certyfikatu C1 biegłości Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy z języka angielskiego oraz ukończone studia I stopnia na kierunkach humanistycznych i społecznych

Głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Kandydaci na studia II stopnia zobowiązani są załączyć skan zaświadczenia o wyniku studiów na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (irk.uwm.edu.pl) lub przedłożyć w Punkcie Obsługi Kandydata do celów kwalifikacji od 24.06-22.07.2024 do godz. 15:00

Link do wzoru zaświaczenia: https://uwm.edu.pl/kandydaci/dokumenty

 Dokumenty uzyskane za granicą  

Zasady kwalifikacji dla kandydatów legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych uzyskanym za granicą

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia danego kierunku jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów uprawniającego do kontynuacji kształcenia na studiach drugiego stopnia w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która ten dyplom wydała lub dyplomu uprawniającego do dalszego kształcenia w Polsce na podstawie umowy międzynarodowej. Procedurę uznania zagranicznego dyplomu w celu ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia określają odrębne przepisy w Uchwale w sprawie ustalenia warunków, trybu oraz terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji kandydatów na I rok studiów wyższych na rok akademicki 2024/2025.

Wyniku studiów lub oceny na dyplomie ukończenia studiów wyższych, z dyplomów ukończenia studiów wyższych za granicą, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie (rankingu) ostatecznego wyniku studiów, lecz zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: języka polskiego i języka angielskiegoEgzamin odbędzie się zgodnie z harmonogramem rekrutacji.


https://rekrutacja.uwm.edu.pl

 

REKRUTACJA KROK PO KROKU